➡️ 3 tipy, jak zkvalitnit své zuby👌

V minulém článku jsme se podívali na PARADENTÓZU. Možná už si také čistíte zuby Ok Gelem. Ústní dutinu desinfikuje, odstraňuje zubní plak, obsahuje 16 druhů bylinek, neobsahuje fluorid a je čistě přírodní. Tím jsme se velmi rychle dostali k prvnímu typu.

1 TIP >>> kvalitní přírodní pasta

V dnešní době už je z čeho vybírat, popřípadě se dá snadno vyrobit domácí.

Domácí zubní pasta

Stačí vám na to jen 3 lžičky kokosového oleje, 2 lžičky kurkumy, 1/4 lžičky himalájské soli a pár kapek mátového esenciálního oleje.

Domácí pastu mám také vyzkoušenou. Ráda tyto přírodní možnosti střídám. Teď jsem zase u Ok Gelu. 🙂

2 TIP >>> kvalitní strava + pitný režim + pozitivní rozpoložení člověka

Reklamy už jsem sice dlouho neviděla, ale dohánět správné PH žvýkačkou, asi nebude ta nejlepší cesta. Vše, co sníme neovlivňuje jen ústní mikrobiom, ale mikrobiom celého našeho těla, a tím i naše zdraví.

Dost často se setkávám také s tím, že lidé mají špatný, nebo minimální pitný režim. Nedostatečný pitný režim vede k překyselení těla, ke snadnější náchylnosti k nemocem i tvorbě kazů.

Výňatek z e-booku 10kroků ke zdraví :  Každý by jí měl pít podle své váhy. Některá doporučení se sice trochu liší. Já se řídím tímto: 0,4l na 10 kilo váhy. Pokud například vážíte 70kg, za den je to 2,8l vody a to je v případě běžného režimu. Během léta, nebo při zvýšené fyzické zátěži, kdy se tělo více potí, je to více.

Stejně tak celkové rozpoložení člověka. Stres je obrovský spalovač vápníku, hořčíku a dalších vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Uvědomili jste si někdy, jak obrovskou moc v sobě mají naše ústa (brána do dutiny ústní)? Dokáží vykouzlit krásný úsměv, kterým pomohou vykouzlit úsměvy i ostatním. (Určitě jste se teď usmáli. 🙂 ) …a také mohou říct slova, která umí pohladit po duši, nebo rozveselit ostatní. Co dáváme, se nám vrací a energeticky to ovlivňuje i nás samotné a naše zdraví.

3 TIP >>> doplnit potřebné látky pro zdravé zuby

Hlavně je to vápník, hořčík, fosfor a vitamíny A, D, E a K. Na posílení dásní je to vitamín C.

Z výrobků OKG například Ok Gama +, která obsahuje: upravený rybí olej, řepkový olej, di a monoglyceridy vyšších MK, sezam indický, přesličku rolní, rozmarýn lékařský, vitamín A, vitamín E, vitamín D3.

Sezam indický omezuje zánětlivé procesy a zpevňuje kosti a zuby, hlavně díky obsahu Ca, Mg, P.

Další aktivní látky v sezamu jsou: Fe, Zn, K, Mn, Cu, Antioxidanty, bílkoviny, oleje: nenasyc.MK (linolová, olejová), sacharidy, vláknina, vitamíny B1, B2, B3, karoteny, fytosteroly.


Přeslička rolní reguluje mineralizaci (zpevňování) kostí a zubů. Tlumí záněty v ústech a podporuje revitalizaci dásní.

Obsah aktivních látek: organicky vázaný křemík – posiluje žilní stěny a zabraňuje vyplavování vápníku z těla.

Minerály K, Mn, vitamín C, fytosteroly, alkaloidy, flavonoidy, saponiny, kyselina jablečná, éterické oleje.

Vitamíny rozpustné v tucích:

  • Vitamín A (retinyl – palmitát) je silný antioxidant a účastní se na stavbě kostí a zubů.
  • Vitamín E je také silný antioxidant a chrání kosti a zuby.
  • Vitamín D reguluje hladinu vápníku a fosforu v krvi. Podporuje absorbci vápníku z potravy ve střevě.

Proto je Ok Gama + skvělý výrobek a to nejen pro děti, kterým se často kazí zoubky. Velmi kvalitní výrobek, který je také velmi vhodný na podporu zubů a to nejen v období růstu, zvýšené fyzické, či psychické zátěže, v období těhotenství, či kojení je Factor Base Kids, který navíc obsahuje velkou dávku vitamínu C.

Popřípadě i Ok Beta +, ideálně ve spojení s Ok Gamou +. Tuto kombinaci si vychvalují nejen sportovci, ale třeba i ženy po přechodu.

Teď už vám popřeji úsměv na tváři, radost v srdci a pevné, zdravé zuby i zdraví 🙂

S úctou

Vaše Petra Slámová

Petra Slámová
Poradím Vám, jak podpořit své zdraví přírodní cestou s výrobky OKG, které vycházejí z principů TČM. ***Vyrazit na cestu ke zdraví můžete i s e-bookem: 10 kroků ke zdraví přírodní cestou ***Inspiraci můžete najít také v e-booku: Moje cesta ke zdraví přírodní cestou s výrobky OKG

V e-booku, který si můžete zdarma stáhnout se dozvíte 10 důležitých kroků, které výrazně ovlivňují vaše zdraví. Zjistíte, kde už jste vy a na čem ještě můžete zapracovat. Mějte své zdraví ve svých rukou i vy!

Nejste registrovaní v OKG? E-book si stáhněte zde:

Jste zaregistrovaní v OKG? E-book si stáhněte zde:

Komentáře