Zázračná síla vitamínu C! Pomůže od nachlazení, až po…

Vitamín C

Vitamín C (známý i jako kyselina askorbová) představuje 80% z celé spotřeby vitamínů, které naše tělo potřebuje. Neumí si ho samo vyrobit, proto je velmi důležité, pravidelně ho doplňovat, nejlépe prostřednictvím přírodních zdrojů.

Syntetický vitamín C (kyselina D-askorbová), není pro naše tělo přirozený. Navíc mu chybí vitamín P, nebo-li bioflavonoidy, které podporují lepší vstřebávání vitamínu C a zvyšují jeho účinek.

Tento vitamín je rozpustný ve vodě. Tělo ho vstřebává trávicím ústrojím a jeho přebytek si neukládá, ale vylučuje ho v moči.

Jak vitamín C pomáhá našemu tělu?

Pomáhá při regeneraci nemocné tkáně nebo buňky, a to tím, že zvyšuje aktivitu leukocytů (tedy bílých krvinek). Tím se zásadním způsobem podílí na tvorbě různých protilátek, které odolávají bakteriím, virům a tím udržují zdravý imunitní systém.

Také ochraňuje naše krásné srdce před nemocemi. Napomáhá vstřebávání železa z trávicího ústrojí, a tak snižuje riziko vzniku chudokrevnosti z nedostatku železa.

Je to silný antioxidant, takže chrání tělo před volnými radikály. Podílí se také na tvorbě kolagenu – což je důležitý protein v pojivových tkáních.

Jakým způsobem se projeví nedostatek vitamínu C?

Prozradit nám to může například zánět dásní a jejich krvácení.

 • zhoršené hojení ran
 • sklon k podlitinám
 • krvácení z nosu
 • vysoký krevní tlak
 • hemeroidy
 • křečové žíly
 • nadváha
 • porucha zraku
 • vypadávání vlasů
 • zvýšená únava
 • zhoršená psychika
 • depresivní nálady
 • porucha spánku
 • špatné soustředění

U kojících maminek nedostatečná tvorba mateřského mléka. U starších lidí jsou to svraštěliny, ohnutá záda, tmavé skvrny na pokožce a podlitiny.

Kolik vitamínu C naše tělo potřebuje???

Asi se nebudete divit, když napíši, že pro každého člověka se může doporučená denní dávka lišit.

Zdravému dospělému člověku stačí přibližně 80mg za den, je to tedy za předpokladu, že jste fit a Vaše tělo podporujete v dobré kondici!

V době chřipkového období je potřeba dodávat tělu cca 200 – 500mg za den. Při náznacích choroby je to až 1gram denně!

Daleko větší dávku potřebují lidé, kteří:

 • kouří
 • mají velkou spotřebu piva, vína, nebo pálenek
 • mají cukrovku
 • užívají hodně aspirinu
 • jedí často maso s dusičnany (uzené maso, uzeniny, salámy apod.)
 • bydlí u frekventovaných silnic
 • užívají léky či antikoncepci
 • se často rozčilují   

V průběhu silné emoce, například. Silného hněvu, rozčilení apod. dovede člověk „spálit“ 2000 až 3000 mg vitamínu C!…někdy i více. Skladovat se vit. C téměř nedá, je potřeba ho pravidelně doplňovat.

Dvojnásobný držitel Nobelovy ceny Dr. Pauling propagoval vitamín C jako prevenci a léčbu téměř všech nemocí, od běžného nachlazení po rakovinu. Tvrdil, že 1gram vitamínu C denně ochrání před běžným nachlazením. Popřípadě, když už jste nachlazení, že několik gramů vitamínu C denně Vás vyléčí. On sám užíval 12g vitamínu C denně a dožil se 93 let.

Jak můžeme vitamín C doplnit?

Nejbohatším zdrojem vitamínu C u nás jsou všechny druhy šípků. Čerstvé šípky mají kolem 550mg, sušené 160-1140mg vitamínu C. Dále je to nať petržele, rakytník, černý rybíz, jahody, citrón, pomeranč.

Například jedním pomerančem doplníte přibližně 60mg vitamínu C. Takže pro to preventivní doplnění vitamínu C můžete sáhnout po těchto zdrojích.

Ve chvíli náznaku nemoci, nebo nemoci, či pokud patříte do těch rizikových skupin, kdy je potřeba doplňovat více vitamínu C, můžete sáhnout po produktech OKG, kde máte vitamín C z přírodních zdrojů.

Například ve Factor Base Kids je 60mg vitamínu C v jedné tabletě, pro dospělé je doporučené užívání 4 tablety za den. Doplníte si tak 240mg vitamínů C denně. Je zde obsažen extrakt ze šípku, který zároveň působí jako bohatý zdroj bioflavonoidů. Zmiňovala jsem je již v úvodu. Dále tento výrobek obsahuje vitamíny skupiny B, díky betaglukanům, vitamín D, vápník, hořčík, zinek a další stopové prvky, díky červené řase.

Když mě začne škrábat v krku, nebo cítím, že přichází nějaké nachlazení, tak si vycucám asi 8 tabletek během dne. Je to tedy cca 480mg vitamínu C, teď už se ani nedivím, že když ještě přidám další výrobky, tak jsem během 1-2 dnů zase v pohodě, místo toho aby se něco rozjelo.

Když se podíváme na Factor Base NO, tak v jedné dávce, což je 14g – přibližně 2 kávové lžičky s velkým kopečkem, si zajistíte přísun 770mg. Je zde obsažená přírodní forma vitamínu C (kyselina L-askorbová). Zároveň podpoříte tvorbu oxidu dusnatého a doplníte kyselinu listovou.

Nejen já mám takové zkušenosti, ale i od ostatních maminek, které užívají tyto výrobky, nebo je dávají svým dětem, se shodneme na tom, že rekonvalescence, při nemoci, či nachlazení je opravdu daleko rychlejší a kvalitnější. Stačí, když si člověk spojí pár souvislostí a s výrobky si občas trochu pohraje. 🙂

Další výrobek, kde najdete velmi kvalitní dávku vitamínu C je Ok Alfa + IMUN. Obsahuje rakytník, který má 10x více vitamínu C než pomeranč.  Dále je zde echinacea, ženšenmateřídouška, všechny tyto byliny jsou velmi kvalitní podporou pro imunitní systém. Skvěle nám funguje při nachlazení, rýmě, kašli apod. Společně s Factor Base Kids je to velmi silná přírodní pomoc.

Naše tělo spolupracuje úplně na jiné úrovni, když ho podpoříte přírodní cestou, než když ho zatížíte syntetickým preparátem. Syntetickou cestou mu ještě navíc přiděláváte práci…

Vitamín C najdeme i v inovovaném výrobku Emulips active, který obsahuje i chilli papričky. Ty jsou také velmi dobrým zdrojem vitamínu C. Navíc tento výrobek aktivuje buňky, tím podporuje všechny ostatní výrobky a jejich účinky.

Zmiňovala jsem zde Dr. Paulinga. Co se týká nachlazení či nemoci, na 100% s ním souhlasím. Mám to odzkoušené a jsem vděčná, že již několik let zvládáme podporovat naše zdraví přírodní cestou.

Ohledně rakoviny může mluvit Monča Fialková, která velmi podpořila manželovu maminku v této nelehké životní situaci. Vliv na to má nejen vitamín C, ale celkově změna životního stylu. Posuďte sami v článku: Když jde o život.

Inspirace, jak podpořit své tělo a zdraví přírodní cestou máte teď spousty. Ještě přidám jeden tip na závěr. Díky PODZIMNÍM RADOVÁNKÁM máte do konce října 2019 možnost získat Factor Base Kids jen za 86kč. Stačí se zaregistrovat a nakoupit výrobky v hodnotě 150bodů. Za takovou cenu chutnají opravdu ještě lépe. 😉

Teď už Vám popřeji pevné zdraví a radostný podzim

s úctou Vaše Petra Slámová

Petra Slámová
Poradím Vám, jak podpořit své zdraví přírodní cestou s výrobky OKG, které vycházejí z principů TČM. ***Vyrazit na cestu ke zdraví můžete i s e-bookem: 10 kroků ke zdraví přírodní cestou ***Inspiraci můžete najít také v e-booku: Moje cesta ke zdraví přírodní cestou s výrobky OKG

V e-booku, který si můžete zdarma stáhnout se dozvíte 10 důležitých kroků, které výrazně ovlivňují vaše zdraví. Zjistíte, kde už jste vy a na čem ještě můžete zapracovat. Mějte své zdraví ve svých rukou i vy!

Nejste registrovaní v OKG? E-book si stáhněte zde:

Jste zaregistrovaní v OKG? E-book si stáhněte zde:

Komentáře