Pryč s toxiny v těle!!! Předejděte únavě, snížené imunitě, alergiím…

toxiny

Podzimní počasí s sebou přináší větší vlhkost a tím i větší zátěž pro naše plíce. Protože ve vlhkých místnostech a domech mohou být plísně, které sice nejsou jedovaté, ale vyvolávají alergie, rýmu, kašel nebo dokonce astma.

Co se týká našich střev tak, ty zatěžují různé plísně z potravin, které vyrábí mykotoxiny (což jsou jedovaté látky). Jsou to plísně, které nemusí být na první pohled vidět.

Na celém světě dochází v průběhu celého potravinového řetězce ke kontaminacím surovin a potravin plísněmi a mykotoxiny. Dochází k nim přirozeně, nejde jim zamezit nebo je úplně odstranit – ani při dodržování doporučených postupů.

Toxiny a mykotoxiny představují určitou zátěž pro naše zdraví.

 1. Jejich přítomnost v trávicím traktu způsobuje snížení imunity.  
 2. Přecházejí přes střevní stěnu přímo do krve, tam zatěžují ( nebo i přímo poškozují) některé orgány. Hlavně to jsou játra a ledviny, ale také trávicí trakt, oběhový systémcentrální nervovou soustavu

Jak zbavit tělo toxinů, mykotoxinů a endotoxinů?

Jednou z možností, je výrobek Factor Base, který velmi dobře napomůže detoxikaci organismu. Vyvazuje celou škálu toxinů, mykotoxinů i endotoxinů ( vnitřních jedů produkovaných nežádoucí střevní mikroflórou).

Příznivě ovlivní kvalitu střevní sliznice, funguje i jako probiotika, podporuje tedy přátelské bakterie, kterým záleží na našem zdraví, podporuje zažívání, šetří játra. Velmi dobře posílí náš obranný systém a tím i imunitu.

Všechny suroviny, které jsou v tomto produktu jsou přírodního původu, popřípadě přírodně identické. Tak jako všechny výrobky OKG je zcela bez chemické stabilizace.

Když se podíváme na jednotlivé složky, najdeme zde:

Přírodní jíl

V podobě křemičitanů, původem z křemičitanových schránek pravěkých organismů, s obrovským povrchem, jsou speciálním postupem aktivovány.

Jíl je přirozeně bohatý na soliminerály. Chrání sliznice střev a díky své vysoké vazební síle váže na sebe původce průjmu a toxiny. Při akutním průjmu snižuje četnost vodnatých stolicplynatost. Nevstřebává se do organismu, proto jej mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Nezrychluje ani nezpomaluje činnost trávícího traktu a významně přispívá k rychlé rekonvalescenci.

V 1 želatinové tobolce je křemičitanu vápenato-hlinitého  450 mg (doporučená denní dávka – až 4 tobolky).


Pukléřku islandskou

Obsahuje prášek ze stélek pukléřky, která je speciálním mechanicko-termickým způsobem aktivována.

Je známá také pod názvem islandský lišejník, který roste v celé Evropě, ale pochází, i název tomu napovídá, z Islandu. Některé druhy lišejníků se v současné době intenzivně zkoumají, protože jejich antibiotické účinky mohou představovat v budoucnu důležitý zdroj antibiotik.

Díky antibiotickémuantivirovému působení mají velmi příznivý vliv při různých bakteriálních a virových infektech.

Pukléřka obsahuje velké množství polysacharidů – membránových slizů, glukanů (lichenin – 64 % a izolichenin), proto je jednou z nejlepších slizovitých drog (cenná pro změkčující účinek slizových látek), významné jsou lišejníkové kyseliny (uzninová, cetrarová, fumarprotocetrarová, protolichesteronová atd.), které mají výrazné antibakteriální účinky, dále vitamín A, vitamíny skupiny B, jod , pektiny, hořčiny, enzymy, minerální soli a minerální barvy.

Slizovité látky mají změkčující účinek na sliznice dýchacích cesttrávicího ústrojí. Membránový sliz chrání sliznici hltanu a dalších orgánů trávicí soustavy. Hořké lišejníkové kyseliny stimulují tvorbu žaludečních šťávtrávicích enzymů, posilují činnost žaludku, zlepšují trávení, chuť k jídlu a vstřebávání živin, čímž přispívají k lepší látkové výměně.

Pukléřka mírní žaludeční potíže, působí proti některým choroboplodným bakteriím a virům, lišejníkové kyseliny mají silný antibiotický účinek.

Pukléřka je vhodná při:

 • rekonvalescenci, stavech celkové slabosti organismu
 • nachlazení
 • zánětu průdušek spojeným s kašlemteplotami
 • onemocněních plic
 • poruchách trávenínechutenství
 • podráždění a zánětech v ústní dutině, hltanuv trávicí soustavě
 • průjmu, žaludečních nebo střevních katarech
 • vředech žaludkustřev,
 • …a také k posílení obranyschopnosti organismu.

Ve Švédsku je doporučována k používání při léčbě cukrovky, plicních nemocí a katarů.

V tradičním lidovém léčitelství se nazývá také plicník a objevuje se při léčbě astmatu, tuberkulózy, bronchitidy, onemocněních močového měchýře a ledvin, zánětech močových cest, onemocněních žlučníku a jater, při žaludečních těžkostech, střevních bolestech, úplavici, při nevolnostech po zvracení a zevně na hnisavé rány, vředy, popáleniny.

Factor Base obsahuje 90 mg mleté pukléřky islandské v 1 tobolce.


Vitamín A 

Důležitý vitamín, který se podílí na všech hlavních funkcích našeho organismu. Podporuje naši imunitu. Má vliv na kvalitu kůže, očí, podporuje růst a správný vývoj sliznic, kostí i krvetvorbu. Dále ovlivňuje funkci pohlavních žláz, tvorbu spermií, vajíček a vývoj plodu. Brání rozvoji některých nádorů. Je to silný antioxidant.

Nedostatek vitamínu A se může projevit jako šeroslepost, nebo svědící “husí kůže”, nejčastěji na ramenou, loktech, na nohách, v podkolení. Dále to mohou být problémy s menstruací u ženu mužů s plodností. U dětí se tento nedostatek projevuje zbrzděním růstuvývoje.

Vitamín A je sice jedním z mála vitamínů, kterým se dá předávkovat, ale co se týká doplňků stravy, jsou bezpečné. Doporučená denní dávka vitamínu A je 800 mikrogramů denně. Factor Base ho obsahuje 22,5% DDD v 1 želatinové tobolce, tzn. i v průměrné denní dávce 3 tobolky je obsaženo 68 % DDD vitamínu A.

Vitamín A patří mezi vitamíny, které jsou rozpustné v tucích. V tomto výrobku tuto úlohu přebírá aminokyselina L-glutamin , která je zde obsažená.


L-glutamin

Patří mezi neesenciální kyseliny. Naše tělo si ho tedy umí samo vyrobit. Tuto aminokyselinu používají například sportovci, třeba kulturisti, protože během tréninkové zátěži je daleko větší spotřeba glutaminu. Spotřebu ale také ovlivňuje stres, nebo nemoc. V momentě, kdy je tato aminokyselina ve sníženém množství zpomaluje se celková regenerace organismusnižuje se imunita.

Doporučené dávkování je 5 – 40g. Ve Factor Base v jedné tabletě je 190mg.

Každá obsažená složka má vliv na imunitu a to, jak odvedením škodlivých látek, tak dodáním potřebných prvků. I proto se Factor Base osvědčil při poruchách imunity ve všech jejích projevech (např. alergie, ekzémy, častá onemocnění virová i bakteriální, chronické poruchy zažívání apod.)… a významně pomáhá při problémech s trávením a využitím živin v organismu.

Co se týká našich zkušeností, velmi pomohl mojí mladší dceři v době, kdy měla atopický ekzém. Mně pomohl s pletí, při kašli, průjmu, ale moc ráda ho užívámpreventivně, a to nejen v podzimním období, kdy je podle TČM potřeba podpořit plícetlusté střevo. Je to velmi vhodná doba na detoxikaci…a teď už víte, jak na to. 😉

Na jaře a na podzim navíc k Factor Base přidávám i Factor Base Detox, ale pokud jste ještě výrobky OKG nevyzkoušeli, pro začátek Vám stačí jen Factor Base.

Teď už Vám popřeji pevné zdraví i díky výrobkům OKG

S úctou Vaše Petra Slámová

PS: Některé informace byly převzaty z oficiálního webu společnosti OKG s.r.o. .

Petra Slámová
Poradím Vám, jak podpořit své zdraví přírodní cestou s výrobky OKG, které vycházejí z principů TČM. ***Vyrazit na cestu ke zdraví můžete i s e-bookem: 10 kroků ke zdraví přírodní cestou ***Inspiraci můžete najít také v e-booku: Moje cesta ke zdraví přírodní cestou s výrobky OKG

V e-booku, který si můžete zdarma stáhnout se dozvíte 10 důležitých kroků, které výrazně ovlivňují vaše zdraví. Zjistíte, kde už jste vy a na čem ještě můžete zapracovat. Mějte své zdraví ve svých rukou i vy!

Nejste registrovaní v OKG? E-book si stáhněte zde:

Jste zaregistrovaní v OKG? E-book si stáhněte zde:

Komentáře